Konkurs!

135x167-zycieSpoleczenstwo1.png

Potwory wracają do nory

06.02 (piątek)

Wczoraj był bal. Fajny bal z fajnym dmuchanym zamkiem do skakania.

Pierwszy wniosek z balowania jest taki, że era Monster High nareszcie się zakończyła! Nie widziałam na imprezie ani jednego potwora firmy Matell i sprawiło mi to niezwykłą przyjemność. Były za to duchy, królowe, motyle, Szczerbatki i Czkawki („Jak wytresować smoka”), czarownice, piraci (zwłaszcza w wykonaniu dziewczynek), roboty z „Gwiezdnych Wojen”, wampirzyca, Angelina Jolie, wszelakiej maści uczniowie Hogwartu, rycerze, i inne dość klasyczne postacie.

Po drugie, moi uczniowie mają poważnie chore oczy. Przyszłam do szkoły z długą laską o zakręconym czubku (kij od szczotki + parasol + taśma klejąca + folia aluminiowa). Ubrałam się w retro sukieneczkę oraz kapelusz nakryty szaliczkiem, co tworzyło efekt czepka. Złapałam pod pachę pluszowego białego psa i tak wystrojona napotkałam tłumek dzieci usiłujących bezskutecznie odgadnąć „za co pani się przebrała?”:
- Za Chińczyka,
- Za Sierotkę Marysię,
- Za turystkę,
- za babcię,

- za św. Józefa???!!!

Józef mnie rozwalił… A ja przecież nawet miałam na usteczkach różową szminkę! Tosia na szczęście zgadła, że jestem pasterką, bo inaczej, zamiast tańcować, chlipałabym gorzko w kąciku.

Dzisiaj zaś, dowiedziałam się, że od rana szukała mnie mama W. (bardzo pomocna, entuzjastyczna i kochana mama, która dużo gada). Podobno była bardzo niepocieszona, że zjawię się w szkole dopiero o 10:00. Spotkałam ją wychodząc po południu z placówki. Przeleciała przez ulicę w miejscu niedozwolonym i wielce zaaferowana mówi:

- Pani M., ale jestem wkurzona! Ktoś nam zabrał mandarynki! Pani jest mediatorem, niech mi pani powie: robić aferę, czy nie?

Na szczęście, wyszło nam, że jednak nie robić awantury, bo najwyraźniej z sali nr 4 owe mandarynki zabrali rodzice kl. 3d i dali swoim dzieciom, zamiast kl. 3c. Wydarzenie ma jednak znamiona pomyłki, a nie zamachu stanu, więc mam odeszła uspokojona.

2c komentarze/y do Potwory wracają do nory

Odpowiedz

  

  

  

Możesz użyć tych znaczników HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>